Pozycjonowanie stron internetowych

SEO - pozycjonowanie stron internetowych

Spis treści

Pozycjonowanie stron www (SEO)

Pozycjonowanie stron internetowych (SEO) to proces optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarek internetowych (ang. Search Engine Optimization). Celem pozycjonowania jest zwiększenie widoczności strony w wynikach wyszukiwania (SERP) dla określonych fraz kluczowych. Pozycjonowanie stron jest złożonym procesem, który obejmuje wiele czynników, takich jak:

Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem ciągłym, który wymaga regularnej aktualizacji i monitorowania. Ważne jest, aby dobrać odpowiednie słowa kluczowe i cały czas uzupełniać pulę fraz o nowe, z potencjałem, sprzedażowe oraz zapytaniowe i poradnikowe, które są wyszukiwane przez użytkowników, stworzyć treści, które są wartościowe dla użytkowników oraz wyszukiwarek, a także optymalizować całościowo i technicznie stronę internetową. Należy również budować i rozwijać profil linków do witryny, które są jednym z najważniejszych czynników rankingowych w wyszukiwarkach internetowych.

W artykule Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych szczegółowo opisaliśmy wszelkie aspekty dotyczące optymalizacji i czynników rankingowych, jakie elementy i działania składają się na pozycjonowanie strony, orientacyjny koszt, a także jak długo może trwać ten proces i wiele innych aspektów i ciekawostek.

Pozycjonowanie z jednym elastycznym budżetem

Nie jesteś pewien, czy pozycjonowanie to dobry wybór dla Ciebie? Czy na pewno będzie skuteczne? Czy uda się osiągnąć satysfakcjonujące efekty?

Sprawdź więc nasze rozwiązanie, czyli pozycjonowanie stron w nowej formule bez sztywnego sztywnego limitu fraz, treści, linków, optymalizowanych podstron oraz roboczogodzin w jednym elastycznym budżecie bez podziału na sztywne pakiety, który możesz dowolnie zmieniać (zwiększać i zmniejszać) w każdej chwili i bez ograniczeń przez cały okres trwania umowy.

Dzięki naszemu rozwiązaniu będziesz mógł szybciej dogodnić, a potem przegonić konkurencję pod względem jednych z najważniejszych elementów pozycjonowania, a więc treści oraz pozyskanych linków.

Darmowa analiza, wycena, konsultacja i doradztwo

Lub wyślij nam wiadomość z opisem swojego biznesu, strony oraz jaki masz cel i co chciałbyś osiągnąć dzięki pozycjonowaniu. My już szczegółowo zanalizujemy Twoją stronę oraz konkurencję, po czym przedstawimy pierwsze założenia, a więc jak Twoja strona wygląda na tle konkurencyjnych witryn, budżet, plusy i minusy witryny, potencjalną strategię i inne szczegóły dotyczące działań SEO z Twoją stroną.

Dlaczego pozycjonowanie jest skuteczną formą reklamy dla każdej firmy i jest to konieczność?

Pozycjonowanie stron internetowych (SEO) to proces optymalizacji, dzięki któremu Twoja strona zacznie być w szerszym zakresie widoczna w naturalnych wynikach wyszukiwania. Większa widoczność zacznie się przekładać na zwiększenie ruchu na stronie, a w konsekwencji na wzrost sprzedaży i konwersji.

Raport Gemius z 2022 wskazuje, że odsetek internautów, którz deklarują dokonywanie zakupów online, sięga 77%. Przy czym wiekszy odsetek, bo aż 75%, deklaruje, że kupuje w polskich sklepach gdy w przypadku zagranicznych wynosi on 32%. Dodatkowo badania potwierdziły, że Polacy przekonali się do zakupów online, polubili je i w tym odczuciu są cały czas konsekwentni. 

Popularność e-commerce, która wystrzeliła podczas pandemii nie odnotowała spadkku, utrzymała się, a internauci którzy zaczęli korzystać ze sklepów online w okresie lockdownu, w przytłaczającej większości zostali wierni tej formie zakupów. Ponadto użytkownicy postrzegają zakupy online jak wygodne, szybkie i nieskomplikowane oraz bezpieczne.

W 2022 internauci wskazali trzy czynniki, które w największym stopniu motywują ich do zakupów online. Będą to:

W Polsce jest aktywnych 30 mln internautów i jest to wręcz nieograniczony potencjał. Dzięki pozycjonowaniu można dotrzeć do naprawdę wielu odbiorców, którzy jednocześnie mogą być potencjalnymi klientami. Dotyczy to każdej branży, nie tylko e-commerce. Odpowiednia strategia pozycjonowania wraz elastycznym budżetem może przynieść miarodajne efekty, do tego może się to stać w relatywnie krótkim czasie.

Pozycjonowanie stron internetowych jest więc bardzo ważną częścią marketingu internetowego i odpowiednią formą reklamy dla każdej firmy, bez względu na jej wielkość czy branżę. Dzieje się tak ponieważ:

Pozycjonowanie pozwala dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy są już zainteresowani Twoimi produktami lub usługami lub intensywnie szukają informacji na ich temat. Dzięki temu reklama ta jest bardziej efektywna niż inne formy marketingu, takie jak reklama banerowa czy mailing, gdyż w dużej mierze Twojej oferty szukają użytkownicy już zdecydowani na zakup danego produktu, czy skorzystanie z danej usługi. Dzięki działaniom SEO można jeszcze lepiej przedstawić ofertę i inne elementy, dzięki czemu zwiększymy szansę na reakcję potencjalnych klientów – konwersje, zapytania, sprzedaż itd.

Efekty pozycjonowania można bardzo dokładnie zmierzyć za pomocą różnych narzędzi, takich jak Google Search Console (GSC), Google Analytics, Senuto, Semstorm, Ahrefs i inne. Dzięki temu możesz monitorować ruch na stronie, zmiany w konwersjach i wiele innych zdarzeń oraz elementów, co pozwoli Ci dostosować strategię SEO do swoich potrzeb. 

Elastyczność to jedna z ważniejszych cech pozycjonowania, o ile oczywiście jest możliwość ciągłego monitoringu działań, efektów oraz optymalizacji  i innych działań w każdym momencie. W przypadku ograniczonego limitu roboczogodzin efektywność spada i pozycjonowanie nie jest w stanie w pełni rozwinąć skrzydeł.

Efekty procesu pozycjonowania są długotrwałe. Oznacza to, że raz wypozycjonowana strona internetowa będzie dobrze widoczna w wynikach wyszukiwania przez długi czas. Oczywiście jeśli działania będą kontynuowane – konkurencja także działa, tak więc osiągnięcie dobrych efektów to jedno. Trzeba je utrzymać, co wymaga dalszych działań, może mniej intensywnych niż na początku ale koniecznych. 

Nawiasem mówiąc, mitem jest twierdzenie, że zaprzestanie działań SEO spowoduje, że strona z dnia na dzień straci pozycje i widoczność. Nastąpi to oczywiście, ale dopiero po jakimś czasie, z reguły dopiero po kilku miesiącach, a jeśli strona była naprawdę fajnie i kompleksowo zoptymalizowana może to potrwać o wiele dłużej.

Wypróbuj nową formułę pozycjonowania w elastycznym budżecie bez podziału na sztywne pakiety

Pozycjonowanie stron w nowym wydaniu z jednym elastycznym budżetem, który możesz w każej chwili dowolnie zmieniać – bez sztywnego limitu treści i linków.

Google i długo, długo nic

Google dominuje w rankingu wyszukiwarek internetowych, zarówno na świecie, jak i w Polsce. Konkurencyjne wyszukiwarki są daleko z tyłu, aczkolwiek w ostatnim czasie Bing zaczął notować coraz większą popularność dzięki wprowadzeniu AI. Jednak działania SEO skupiają się w dalszym ciągu głównie na wyszukiwarce Google, gdyż po prostu przytłaczająca większość internautów korzysta tylko z tej wyszukiwarki. 

Działania marketingowe, w tym pozycjonowanie stron internetowych czy kampanie Google Ads, w wyszukiwarce Google to konieczność – bez jakiejkolwiek widoczności odcinamy się od odbiorców i potencjalnych klientów.

Ranking wyszukiwarek internetowych w Polsce

Google w dalszym ciągu jest liderem w rankingu popularności wyszukiwarek i nie inaczej jest w Polsce, gdzie aktualnie zbiera 94,26% ruchu. Na drugim miejscu znajduje się Bing z wynikiem 3,16%. Natomiast całość, z uwzględnieniem wszystkich wyszukiwarek, wygląda tak:

Google to monopolista i na ten moment nikt nie zagraża temu statusowi. Jednak można zaobserwować pewne zmiany w źródłach ruchu w zależności od urządzeń.

Desktop

Najpopularniejsze wyszukiwarki na komputerach - desktopach

Tablet

Mobile

Google nadal wiedzie prym na wszyskich rodzajach urządzeń, jednak w przypadku urządzeń desktopowych (komputery stacjonarne i laptopy) jego udział spadł poniżej 90%. Skorzystał na tym Bing, który uzyskał ponad 8% udział w tym segmencie. Mogło mieć na to wpływ zintegrowanie z przeglądarką Edge AI, czyli Chat Bing. Czy to będzie stały trend, czy nie, to się dopiero okaże w dłuższej perspektywie czasu. Tak czy inaczej Google to wyszukiwarka nr. 1 na każdym urządzeniu i to niej skupiają się działania związane z pozycjonowaniem stron internetowych.

Jakie korzyści może przynieść pozycjonowanie?

Im większa widoczność strony oraz im wyższe pozycje fraz kluczowych tym lepiej, gdyż znacząco to zwiększy szansę na wyższy ruch i lepszy CTR (współczynnik klikalności). Większość użytkowników skupia się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, właśnie na TOP 10. Na drugą, trzecią i dalsze strony wyników wyszukiwania przechodzi już bardzo mała ilość internautów. 

Wyniki z pierwszej strony wyników wyszukiwania generują stronom ponad 90% całościowego ruchu, jaki do nich trafia. Dodatkowo, także poszczególne pozycje w TOP 10 mają znaczenie, gdyż im lepsze one będą, tym większa będzie szansa na „zgarnięcie” wyższego ruchu. Pozycja #1 zgarnia 32% wszystkich kliknięć, a trzy pierwsze wyniki uzyskują w sumie aż 55% kliknięć. I tak dalej – im niższa pozycja tym ilość kliknięć będzie spadać. Jednak nawet pozycja 10, czyli ostatnie miejsce na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, jest wielokrotnie lepsza i korzystniejsza niż pierwsza pozycja z drugiej strony. 

Dlatego odpowiednie pozycjonowanie, szerokie, elastyczne i bez limitów, będzie konsekwentnie, z biegiem czasu, zwiększać całościową widoczność oraz poprawiać pozycje dużej ilości fraz kluczowych – coraz więcej zacznie „wskakiwać” do TOP 10. Pozycjonowanie może naprawdę przynieść ogromne korzyści każdej firmie. Po prostu bez pozycjonowania w Google żadna firma nie będzie w stanie dotrzeć do odpowiednio wysokiej ilości potencjalnych klientów ze swoimi usługami i produktami.

Pozycjonowanie może przynieść wiele korzyści dla firm, niezależnie od branży, a więc:

Pozycjonowanie może poprawić widoczność strony internetowej w wynikach wyszukiwania, co może ułatwić potencjalnym klientom znalezienie Twojej firmy. Im na większą ilość fraz kluczowych Twoja strona będzie widoczna na wysokich pozycjach, tym większa ilość użytkowników będzię ją widziało, a tym samym zwiększy się szansa, że więcej osób na nią wejdzie.

Pozycjonowanie może pomóc zwiększyć ruch na stronie internetowej, co może przełożyć się na wzrost sprzedaży usług i produktów. Dzieje się tak dlatego, że SEO Marketing pozwala dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy są już zainteresowani Twoimi produktami lub usługami. Lub są na etapie researchu dotyczącego konkretnej usługi lub produktu.

Pozycjonowanie może przyczynić się do wzrostu sprzedaży, ponieważ pozwala dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów i zachęcić ich do zakupu produktów lub usług Twojej firmy. 

Pozycjonowanie może poprawić wizerunek marki, ponieważ pomaga budować zaufanie i pozycję eksperta w swojej branży. Mogą w tym pomóc odpowiednie treści, szczególnie atrakcyjne artykuły umieszczane na Blogu. 

Pozycjonowanie może również pomóc zredukować koszty marketingu, ponieważ pozwala dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów za darmo. Działa to w ten sposób, że przy stałym budżecie cały czas wzrasta widoczność strony, a tym samym zwiększa się ruch na stronie, za który nie ma jakichkolwiek dodatkowych opłat. 

Myślisz o pozycjonowaniu? A może już działasz, ale nie jesteś zadowolony z efektów?

Skontaktuj się z nami i opisz swoją sytuację, a my już zaproponujemy Ci odpowiednie rozwiązania. Odpowiemy na wszelkie pytania, rozwiejemy wątpliwości i dokładnie opiszemy, jak działamy i dlaczego w taki, a nie inny sposób.

Pozycjonowanie to wychodzenie naprzeciw użytkownikom poprzez dostarcznie im trafnych odpowiedzi na określone zapytania

Z roku na rok rośnie aktywność internautów w Internecie na każdym polu – w wyszukiwarkach, w social mediach i w innych kanałach. Szeroko pojęte pozycjonowanie stron internetowych również nabiera coraz większego znaczenia, a tendencja związana z inwestycjami w SEO jest cały czas wzrostowa. Pandemia spowodowała, że rynek e-commerce mocno się rozrósł, a internauci w jeszcze większym stopniu zaczęli doceniać zakupy online, o czym już wspomnieliśmy przytaczając dane z raportu Gemius. 

Proces zakupowy najczęściej rozpoczyna się od wpisania  w wyszukiwarce nazwy produktu lub innego zapytania związanego danymi produktami, które interesują użytkownika. Pozycjonowanie wychodzi właśnie naprzeciw użytkownikom i dostarcza im odpowiednich i trafnych odpowiedzi. Tak więc jeśli cały czas rośnie liczba użytowników zaangażowanych w proces zakupowy online i związany z nim research (8 na 10 internautów to klienci dokonujący zakupów online), to naprawdę warto zainwestować w działania SEO i po prostu dzięki temu dotrzeć do nowych, potencjalnych klientów.

Poniżej przedstawiamy garść faktów i danych, które wskazują konkretne plusy szeroko pojętego pozycjonowania i działań zmierzających do zwiększenia ruchu na stronie. 

Taki procent działań i doświadczeń internetowych rozpoczyna się w wyszukiwarce – głównie wyniki wyszukiwania Google, obrazy i mapy. (Demandsage, 2023)

Tyle rynku wyszukiwarek zgarnia Google, pozostawiając daleko w tyle konkurencję. Na tą chwilę nie ma praktycznie innej alternatywy na zaistnienie ze swoim biznesem w Internecie niż Google. (Statcounter, 2023)

32% to ilość wszystkich kliknięć, jakie zbiera pierwsza pozycja w wynikach wyszukiwania. 55% to z kolei całościowa ilość kliknięć pochodząca z trzech pierwszych pozycji – TOP 3. Pierwsze pięć pozycji – TOP 5 – to ponad 67% wszystkich kliknięć. 

Dokładnie 58,3% globalnego ruchu pochodzi z urządzeń mobilnych. Stąd też tak ważne jest, aby wersja mobilna strony była dopracowana, atrakcyjna i wydajna. Inaczej może tracić znaczący odsetek ruchu. (Statista, 2023)

Mniej niż 1% użytkowników klika/przechodzi na drugą stronę wyników Google. (Backlinko, 2023)

Strony z największą liczbą linków zwrotnych zazwyczaj zajmują najlepsze pozycje w Google. (Backlinko, 2023)

Ponadto w Google budowanie wysokiej jakości linków stanowi 30% całego wyniku strony. Dodatkowo należy mieć świadomość, że pojedynczy link z domeny o wysokiej jakości będzie ceniony bardziej niż kilka linków z domen o niskiej jakości. (Demandsage, 2023)

Ponad 65% stron internetowych nie posiada linków zwrotnych prowadzących do nich. (Demandsage, 2023)

Taki odsetek marketerów uważa, że pozycjonowanie stron internetowych (SEO) posiada najlepszy zwrot z inwestycji w prównaniu do innych form reklamy online. Ponadto przyznają, że jest to najczęstsze i najwyższej jakości żródło leadów. (Intergrowth, 2022)

Dodatkowo około 88% marketerów, którzy już inwestują w SEO, planuje przeznaczyć więcej lub utrzymać tę samą kwotę w 2023 r.

Taki odsetek całego ruchu na stronach pochodzi z wyszukiwań organicznych. Pokazuje to, że niezależnie od branży, pozycjonowanie może generować znaczną część ruchu na stronie. (Demandsage, 2023)

Każdego dnia Google przetwarza 8,2 miliarda wyszukiwań. (Demandsage, 2023)

Średni wiek domen z TOP 10 wynosi 2 lata. Te, które zdobywają pierwsze miejsca w rankingach, mają średnio prawie 3 lata. Około 95% nowo opublikowanych stron nie trafia do pierwszej dziesiątki w ciągu roku. A większość, którym się to udaje, robi to w ciągu około 2–6 miesięcy. (Ahrefs, 2017)

Tylu użytkowników ignoruje płatne kampanie reklamowe w wynikach wyszukiwania kierując się ku wynikom organicznym. (Intergrowth, 2023)

Tylu e-klientów przed zakupem produktu lub usługi przeprowadza staranny research online. (Intergrowth, 2023)

Słowa kluczowe z długiego ogona stanowią zdecydowaną większość wszystkich wyszukiwań w Google. (Semrush, 2023)

Jakie elementy mają wpływ na widoczność i pozycje w wyszukiwarce Google?

Wysokie pozycje w wyszukiwarce Google zależą od wielu czynników. Aby pozycjonowanie było skuteczne i mogło przynieść satysfakcjonujące efekty trzeba mieć wiedzę, jakie elementy wpływają na ranking stron i sklepów internetowych. Google układa listę wyników wyszukiwania biorąc pod uwagę około 200 różnych czynników rankingowych, które w większym lub mniejszym stopniu wpływają na pozycje danej strony w wynikach wyszukiwania. 

Jednak najważniejszych i najbardziej skutecznych będzie kilka elementów, a więc: 

Wartościowe treści na stronie, czyli SEO content marketing

Wysokiej jakości i merytoryczne treści odgrywają ogromną rolę w tym, jak Google postrzega stronę. Teksty powinny być ciekawe dla odbiorcy, ale też muszą spełniać odpowiednie warunki pod kątem SEO. Oczywiście teksty powinny być poprawne językowo, gramatycznie i stylistycznie, autorskie oraz unikalne. Nie mogą być powielane i kopiowane gdyż duplikacja treści (ang. Duplicate Content) może spowodować obniżenie pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Lub strona może mieć problem z osiągnięciem wysokich pozycji, gdyż Google będzie ją „blokować” widząc, że treści na niej zawarte są nieodpowiednie – zduplikowane, niskiej jakości, czy po prostu będzie ich za mało. 

Dodatkowo treści na stronie powinny być aktualizowane. Google docenia tego typu działania i systematyczna aktualizacja tekstów spowoduje, że taka strona będzie faworyzowana, co może spowodować, że zacznie osiagać lepszą widoczność i wyższe pozycje. 

W treściach powinny znajdować się odpowiednie frazy kluczowe, na które strona jest pozycjonowana. Lub teksty powinny być tak skonstruowane, aby odpowiadać intencjom użytkowników. Zawarcie w nich konkretnych fraz kluczowych to jedno, ale jednocześnie treści powinny dostarczać odpowiedzi na zapytania wpisywane przez internautów. 

Odpowiednie frazy kluczowe będą zaspokajać potrzeby informacyjne użytkowników, ale ogólny przekaz tekstu także może być swego rodzaju całościową odpowiedzią na zapytania i dzięki temu strona może pojawiać się na wysokich pozycjach na bardzo różne frazy kluczowe, które wcale nie muszą występować w danym tekście. 

Content marketing odgrywa ogromną rolę w działaniach SEO, gdyż dostarcza wartości mające realne przełożenie na widoczność i pozycje w wynikach wyszukiwania. Należy inwestować w wysokiej jakości treści i cały czas trzeba dodawać nowy content oraz aktualizować już istniejący. W artykule Content marketing w SEO opisaliśmy jak tworzyć wartościowe treści i tym samy zwiększać widoczność strony.

Wypróbuj nową formułę pozycjonowania w elastycznym budżecie bez sztywnego limitu treści

W naszym nowym modelu z jednym elastycznym budżetem już przy najniższym budżecie w wysokości 1500 zł netto gwarantujemy minimum 25 tys. znaków na treści na stronę miesięcznie. W jednym miesiącu nasi Klienci otrzymują tyle treści, co w innych Agencjach przez nawet sześć miesięcy i to przy dużo wyższych Pakietach.

Optymalizacja SEO, czyli działania pod kątem wymagań Google

Aby jakakolwiek stron zasłużyła na lepsze, wyższe pozycje należy wprowadzić odpowiednie zmiany optymalizacyjne. Praktycznie każda strona, w mniejszym lub większym stopniu, wymaga optymalizacji. Trzeba mieć świadomość, że jest to proces ciągły, gdyż cały czas można implementować kolejne nowe zmiany, czy usprawniać i ulepszać te elementy, które już zostały wprowadzone. Początkowy audyt strony to tylko pierwszy i mały krok w całym procesie optymalizacji. Będzie to swego rodzaju „pierwszy rzut”, który określi wstępnie kierunek działania. 

Ogólnie to audyt czy analiza strony nigdy się nie kończą z prostego względu – optymalizacja powoduje, że witryna cały czas się rozwija i osiąga coraz lepsze wyniki, które następnie wręcz wymuszają dalsze działania optymalizacyjne

Dlatego  też w miarę upływu czasu działania optymalizacyjne muszą być kontynuowane i często będą się nasilać. To nie jest jednorazowe działanie, które przeprowadza się na początku procesu pozycjonowania, a potem co najwyżej dodaje pojedyncze teksty ofertowe, czy blogowe lub wprowadza minimalne zmiany. W miarę jak strona będzie zwiększać swoją widoczność na coraz więcej fraz kluczowych potrzebne będą działania, które pozwolą zagospodarować nowe frazy.

Elementów optymalizacji jest bardzo wiele, ale jest pewien zakres najważniejszych, które mają odczuwalny wpływ na widoczność oraz lepsze pozycje w naturalnych wynikach wyszukiwania. Będą to:

Title (tytuł strony) ma ogromne znaczenie w optymalizacji, gdyż jest swego rodzaju drogowskazem dla robotów Google i jest sczytywany jako pierwszy podczas indeksacji strony przez Google. Odpowiednie tytuły powinny zawierać najważniejsze frazy kluczowe, które będą odpowiadać zawartości i tematyce danej podstrony. Dodatkowo nie powinny być zbyt długie – za optymalne uznaje się tytuły o długości do 70 znaków, aczkolwiek długość do 120 znaków także jest akceptowalna. Title (tytuł strony) ma duży wpływ na pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania.

Description (opis strony) w przeciwieństwie do Title (tytułu) nie ma wpływu na pozycje w naturalnych wynikach wyszukiwania. Ale może mieć wpływ na lepszy CTR (Współczynnik klikalności) – po prostu fajny opis może zachęcić użytkowników do klikania „w nasze wyniki”, a nie konkurencji. Jednak Gogole lubi samemu „ustawiać” opisy, pobierając ważne ze swojego punktu widzenia z różnych części witryny. Tak więc często pomimo ustawienia własnego Description w wynikach będzie widoczny opis, który „stworzyło” Google.

Nagłówki, po tytule strony (Title), są kolejnym bardzo ważnym elementem, który może mieć spory wpływ na lepszą widoczność i wyższe pozycje, aczkolwiek nie jest to tak silny czynnik rankingowy jak właśnie Title. Podobnie do tytułów, nagłówki także są swego rodzaju drogowskazami dla robotów Google, ale również spełniają rolę informacyjną dla użytkowników. 

Dodatkowo w odpowiedni sposób dzielą stronę na konkretne bloki tematyczne ułatwiając w ten sposób jej czytanie i przyswojenie przez internautów. Tak czy inaczej uzupełnienie, poprawa, czy dodanie nowych nagłówków jest istotną częścią optymlizacji on-site i bezwzględnie należy to robić, zarówno pod kątem wytycznych Google, jak i wygody użytkowników.

Odpowiednio sformatowane i zoptymalizowane teksty będą lepiej postrzegane przez Google, ale i przez użytkowników. Stąd też bardzo ważne jest aby je właśnie odpowiednio sformatować i zaoptymalizować poprzez wdrożenie najważniejszych elementów, m.in.: 

Im lepiej przygotujemy teksty, zarówno pod kątem wymagań Google, jak i użytkowników, tym większa szansa, że osiągniemy podwójny efekt, czyli lepszą widoczność w wynikach wyszukiwania i wyższe pozycje oraz lepsze reakcje internautów. 

Szybkość, czas ładowania się strony i jej ogólna wydajność na różnych urządzeniach (desktopy, mobile) to przede wszystkim wygoda użytkowników. Strona powinna się jak najszybciej „odpalać” i szybko działać, bez większych opóźnień. Ma to znaczenie w tym sensie, że jeśli witryna wolno się wczytuje oraz ma problemy z ogólną wydajnością, użytkownik szybko z niej wyjdzie, bo nie będzie czekał, aż wreszcie pojawi się to czego oczekuje. Wskaźnikiem wydajności jest tzw. Core Web Vitals (Podstawowe wskaźniki internetowe), który analizuje witrynę pod katem wielu różnych elementów odpowiedzialnych za wrażenia użytkowników. Odpowiednich danych oraz wskazówek co należy poprawić (i w jaki sposób) dostarcza m.in. narzędzie PageSpeed Insights.

W marcu 2022 Google ogłosiło, że Core Web Vitals zostanie wdrożony do algorytmu. Tym samym stał się jednym z czynników rankingowych, mających wpływ na widoczność i pozycje w naturalnych wynikach wyszukiwania. Jednak pomimo tego, że wartość strony określana przez wskaźnik Core Web Vitals jest ważna, to Google w dalszym ciągu stara się pozycjonować strony biorąc pod uwagę inne czynniki i informacje, nawet jeśli wydajność definiowana przez CWV jest relatywnie niska. 

Czas w jakim ładuje się strona nie określa bezpośrednio jakości witryny ani tego, jakie wartości przekazuje ona użytkownikom. Więcej na ten temat w artykule – Co to jest Core Web Vitals i jaki ma wpływ na widoczność oraz pozycje w Google?

Punkt ten  sumie wiąże się z poprzednim dotyczącym wydajności (Core Web Vitals) ale jest to ważna kwestia. Każda strona powinna się odpowiednio prezentować i działać na urządzeniach mobilnych (smartfony, tablety). 58,3% globalnego ruchu internetowego pochodzi z urządzeń mobilnych, tak więc zaniedbanie tej części może się negatywnie odbić na wysokości ruchu na stronie – może być dużo niższy niż mógł by być.

Mapa strony jest istotną częścią optymalizacji oraz samej indeksacji. Po prostu ułatwia ona robotom Google zeskanowanie całej witryny w krótkim czasie. A im więcej podstron Google zobaczy i zaindeksuje za jednym razem, tym lepiej, gdyż w ten sposób nasza strona może szybciej osiągnąć lepsze efekty. 

Indeksacja jest bardzo ważna, ale wszelkich potrzebnych i przydatnych informacji dostarcza między innymi narzędzie Google Search Console (GSC) dzięki któremu możemy usprawnić wiele elementów i wdrożyć różne efektywne rozwiązania.

Każda strona, a wszczególności sklepy internetowe, musi mieć wdrożony certyfikat SSL (HTTPS). Dzięki niemu nasza strona będzie bezpieczniejsza, lepiej odbierana przez użytkowników, którzy po prostu bardziej ufają witrynom zabezpieczonym niż takim, które nie posiadają certyfikatu SSL. Tak więc wdrożenie SSL-a jest bardzo ważne i należy to bezwzględnie zrobić jeśli nasza strona nadal go nie posiada.

Link building, czyli odpowiedni profil linków prowadzących do strony

Link buliding, czyli pozyskiwanie linków prowadzących do strony, jest bardzo ważnym elementem procesu pozycjonowania. Odpowiednio prowadzony znacząco zwiększa szansę na poprawę w wyników – lepsza widoczność oraz wyższe pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania. Link building można realizować wielotorowo wykorzystując różne możliwości, a więc:

Budowa wysokiej jakości profilu linków zawsze będzie trwała dłuższy czas. Nawet jeśli będziemy dysponować naprawdę wysokim budżetem częstotliwość publikacji linków musi być zrównoważona. Zbyt duża ilość linków dodana w krótkim czasie może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego – Google może to potraktować jako spam, co niesie ryzyko nałożenia filtra na stronę.

Jednak odpowiednio prowadzony link building, zrównoważony i zróżnicowany, będzie ogromnym wsparciem w procesie pozycjonowania i w perspektywie czasu zacznie przynosić efekty w postaci polepszającej się widoczności i wyższych pozycji. Oczywiście zawsze trzeba działać tak, aby po pierwsze równać do konkurencji, a następnie ją wyprzedzać. 

Pozycjonowanie stron internetowych bez wykorzystywania zróżnicowanego link buildingu będzie procesem nie do końca efektywnym. Słaby profil linków lub jego brak może blokować osiągniecie wysokich pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania. Google po prostu będzie lepiej traktować witryny, które posiadają rozbudowany i atrakcyjny profil linków.

Link building - pozyskiwanie linków

Wypróbuj nową formułę pozycjonowania w elastycznym budżecie bez sztywnego limitu linków

W naszym nowym modelu z jednym elastycznym budżetem już przy najniższym budżecie w wysokości 1500 zł netto gwarantujemy minimum 6 artykułów sponsorowanych z linkami do Twojej strony miesięcznie. W jednym miesiącu nasi Klienci otrzymują tyle linków, co w innych Agencjach przez nawet sześć miesięcy i to przy dużo wyższych Pakietach.

Wiek i historia domeny

Wiek oraz historia domeny mogą mieć wpływ na efekt optymalizacji strony. Domeny, które istnieją kilka lat teoretycznie będą miały większą szansę na lepsze pozycje w naturalnych wynikach wyszukiwania niż domeny, które dopiero co zostały zarejestrowane. Jednak należy mieć świadomość, że ważną kwestią będzie to, czy wcześniej były prowadzone jakiekolwiek działania SEO na stronie, włącznie z link buildingiem. Bo jeśli właśnie historia domeny pod tym względem nie jest zbyt bogata lub wręcz jej nie ma, to nawet strona na 10-letniej domenie nie będzie się w ogóle różniła od świeżej domeny. Po prostu wszystkie działania będa prowadzone od zera i budowanie historii oraz autorytetu strony będzie musiało być realizowane od podstaw. W takim przypadku bonus w postaci wieku domenu nie będzie działał.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Zasadniczo pozycjonowanie sklepu niezbyt się różni od działań jakie podejmowane są przy zwykłej stronie. Zakres czynności, czy to związanych z optymalizacją na stronie (on-site), czy działaniami poza stroną, a więc link buildingiem (off-site), będzie podobny. Różnica w procesie pozycjonowania między zwykłą stroną, a sklepem internetowym będzie wynikała z trzech czynników, którymi będą:

Skala

Z racji tego, że praktycznie każdy sklep jest mocno rozbudowany pod kątem zawartości, proces pozycjonowania będzie siłą rzeczy dużo bardziej szerszy niż w przypadku standardowej strony. Dużo większa skala działań wynika z tego, że każdy sklep posiada wiele kategorii, podkategorii oraz setki czy tysiące podstron produktowych. Już z tego względu zakres prac optymalizacyjnych on-site i off-site będzie o wiele bardziej rozbudowany niż ma to miejsce w przypadku zwykłych stron usługowych.

Do tego dochodzi ilość fraz kluczowych, które należy brać pod uwagę w procesie optymalizacji i których będzie po prostu znaczna ilość. Nie da się, wręcz nie można, pozycjonować sklepu internetowego na ograniczoną, limitowaną liczbę fraz kluczowych. Szczególnie, że w procesie pozycjonowania cały czas będą się pojawiać nowe.

W przypadku sklepów będzie więc wykorzystywany bardzo szeroki zakres różnego rodzaju fraz kluczowych, a więc określających kategorie, produkty, będą frazy zapytaniowe i poradnikowe (z reguły wykorzystywane w artykułach na Blogu), a także rozbudowane (z tzw. Długiego ogona – Long Tail), precyzyjnie określające to czego szukają i oczekują użytkownicy. Tak więc równolegle należy operować na różnych grupach fraz kluczowych i każda z tych grup będzie istotna w procesie pozycjonowania, a także w odniesieniu do widoczności, pozycji oraz samych użytkowników.

Duża ilość fraz kluczowych równa się większej liczbie podstron, które trzeba będzie odpowiednio zoptymalizować. W porównaniu do zwykłych stron przy sklepach internetowych mogą to dziesiątki podstron miesięcznie. A każda optymalizacja pojedynczej strony wiąże się z szeregiem działań i elementów, które należy wdrożyć.

Złożoność działań, czyli SEO x 4

Działania przy sklepie internetowym będą również o wiele bardziej złożone niż ma to miejsce w przypadku zwykłej strony. Będzie to wynikało właśnie ze skali i bardzo wielu elementów składających się na każdy sklep online. Czyli prosto mówiąc, pozycjonując sklep internetowy będziemy łączyć wiele różnych opcji związanych z optymalizacją on-site i off-site w o wiele większej skali i zakresie niż przy zwykłych stronach. Dodatkowo złożoność nie świadczy o tym, że będą wykorzystywane jakieś skomplikowane techniki, a tylko, że działania będą bardziej rozbudowane oraz będą musiały być realizowane w określonych blokach i krok po kroku.   

Pozycjonowanie to proces złożony (szczególnie w przypadku sklepu internetowego), może nie jakoś super skomplikowany, ale składający się z wielu elementów, które połączone w całość są w stanie dostarczyć naprawdę miarodajne efekty. Tak więc proces pozycjonowania, zarówno zwykłych stron, jak i sklepów internetowych, można podzielić na cztery podstawowe segmenty:

1. Podstawowe SEO (Basic SEO)

Jest to pierwszy etap przed przejściem do bardziej zaawansowanych działań. Na tym etapie dokonuje się wstępnej analizy strony wykorzystując różne narzędzia np. Google Search Console (GSC), Bing Webmasters Tools, Senuto, Semstorm, Ahrefs, Semrush, Screaming Frog i inne. Poniżej najważniejsze działania które należy przeprowadzić na tym etapie procesu pozycjonowania:

Narzędzia: Google Search Console (GSC), GA4, Bing Webmasters Tools, Ahrefs, Semrush, Senuto, Semstorm, Sreaming Frog.

2. Dobranie odpowiednich fraz kluczowych

Chodzi o wybór pierwszego zestawu fraz kluczowych, który posłuży do początkowej optymalizacji on-site i off-site. W tym przypadku należy zrealizować następujące punkty:

Jak wspomnieliśmy będzie to pierwsza grupa fraz z wielu, jakie będą dochodziły z biegiem czasu. Im większą widoczność będzie osiągał sklep, tym więcej fraz kluczowych będzie się pojawiało i które następnie będą włączane w proces pozycjonowania.

Narzędzia: Semrush, Senuto, Semstorm, Ahrefs, Google Ads, Answer the Public, People Also Ask (boks Podobne pytania).

3. Techniczne SEO

Techniczne SEO jest niejako działaniem „na zapleczu” strony i obejmuje elementy które z reguły nie są widoczne na pierwszy rzut oka. I tak na początek należy:

Narzędzia: Google Search Console (GSC), PageSpeed Insights, Screaming Frog, Google Mobile-Friendly Test, Semrush, Ahrefs, Sitebulb, Structured Data Markup Helper, Merkle Schema Markup Generator.

4. Optymalizacja on-site i treści

Optymalizacja on-site to zbiór działań, które mają na celu dostosowanie witryny do wytycznych Google, w tym także naprawienie mniejszych lub większych błędów mogących utrudnić osiągnięcie pożądanych efektów. W zakres tego etapu optymalizacją będą wchodziły m.in. takie działania jak:

Narzędzia: Semrush, Ahrefs, Surfer SEO, Screaming Frog, Senuto, Semstorm.

Czas i budżet

Czas i budżet mają wpływ na wyniki pozycjonowania, ponieważ są one niezbędne do wykonania wszystkich niezbędnych czynności, aby poprawić pozycję strony w wynikach wyszukiwania. W przypadku sklepów internetowych oba te czynniki moją duże znaczenie właśnie z powodu skali i złożoności działań.

Czas jest potrzebny na:

Budżet jest potrzebny do:

Oczywiście, nie da się zagwarantować, że nawet przy dużym zaangażowaniu czasu i budżetu strona osiągnie wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Istnieje wiele czynników, które wpływają na ranking strony, takich jak konkurencja w danej branży, jakość treści oraz algorytm wyszukiwarki. Jednakże, czas i budżet są to dwa kluczowe czynniki, które mogą zwiększyć szanse na osiągnięcie sukcesu w pozycjonowaniu. Ich brak może znacznie opóźnić osiągnięcie sukcesu, a więc miarodajnych efektów.

Przykłady wpływu czasu i budżetu na wyniki pozycjonowania:

Oto kilka wskazówek, jak wykorzystać czas i budżet do osiągnięcia lepszych wyników pozycjonowania:

Podsumowując, czas i budżet są ważnymi czynnikami, które wpływają na wyniki pozycjonowania. Jednak, aby osiągnąć sukces, należy również stosować odpowiednie techniki i narzędzia, a także zaangażowanie specjalistów z doświadczeniem w tej dziedzinie.

Dodatkowo w kontekście czasu trzeba mieć świadomość, że nie chodzi o to, iż osiągnięcie odpowiednich wyników musi trwać jakiś określony czas, bo tak. Pomijając już takie kwestie, jak konkurencyjność w danej branży, poziom innych stron pod względem optymalizacji i profilu linków, czy wreszcie wiek i historia domeny, to „czasochłonność” wynika z samego procesu opracowywania i wdrażania odpowiednich działań i elementów SEO oraz tego, w jakim tempie strona będzie indeksowana. Im większa skala i złożoność, tym więcej czasu będzie potrzeba na „ogarnięcie” tych wszystkich elementów. A im bardziej szeroko i szczegółowo będziemy działać, tym więcej czasu będziemy potrzebowali aby wszystko idealnie się spięło. 

Wypróbuj nową formułę pozycjonowania w elastycznym budżecie bez sztywnego limitu treści, linków i roboczogodzin

W naszym nowym modelu z jednym elastycznym budżetem już przy najniższym budżecie w wysokości 1500 zł netto gwarantujemy minimum 25 tys. znaków na treści na stronę i do 6 artykułów sponsorwanych z linkami do Twojej strony miesięcznie. W jednym miesiącu nasi Klienci otrzymują tyle treści i linków, co w innych Agencjach SEO przez nawet sześć miesięcy i to przy dużo wyższych Pakietach. Nie ma u nas także sztucznego limitu roboczogodzin na projekt.

Pozycjonowanie lokalne - co to jest i dlaczego jest ważne?​

Pozycjonowanie lokalne (ang. local SEO) to działania mające na celu poprawę widoczności firmy w wynikach wyszukiwania Google dla użytkowników z danego obszaru. Polega ono na optymalizacji strony internetowej, treści i obecności w sieci w taki sposób, aby firma była widoczna w wyszukiwarce Google dla zapytań zawierających lokalizację.

Jak działa pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne opiera się na kilku kluczowych czynnikach, takich jak:

Frazy lokalne to słowa kluczowe, które zawierają nazwę miasta, miejscowości lub regionu, w którym działa firma. Dobrze zoptymalizowana strona internetowa będzie wyświetlała się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania, gdy użytkownicy wpiszą takie frazy.

Wizytówka Google Moja Firma to bezpłatna usługa, która pozwala firmom dodawać informacje o sobie do wyszukiwarki Google i Map Google. Dobrze skonfigurowana wizytówka zwiększa widoczność firmy w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Linki z innych stron internetowych są jednym z najważniejszych czynników rankingowych w Google. Linki z lokalnych stron i katalogów mają szczególne znaczenie dla pozycjonowania lokalnego.

Opinie klientów są jednym z czynników, które wpływają na ranking strony internetowej w lokalnych wynikach wyszukiwania. Pozytywne opinie sprawiają, że firma jest bardziej wiarygodna i atrakcyjna dla potencjalnych klientów.

Dlaczego pozycjonowanie lokalne jest ważne?

Pozycjonowanie lokalne jest ważne dla firm, które działają lokalnie, czyli w określonym mieście lub regionie. Wyszukiwarka Google coraz częściej uwzględnia lokalizację użytkownika podczas wyświetlania wyników wyszukiwania, co oznacza, że firmy, które są wysoko w wynikach wyszukiwania dla lokalnych zapytań, mają większą szansę na dotarcie do potencjalnych klientów.

Jakie są korzyści z pozycjonowania lokalnego?

Pozycjonowanie lokalne oferuje wiele korzyści dla firm, w tym:

Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu firma może pojawić się na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania Google dla zapytań zawierających lokalizację. Oznacza to, że firma będzie bardziej widoczna dla potencjalnych klientów, którzy szukają jej usług lub produktów.

Pojawianie się firmy na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania Google powoduje, że więcej osób odwiedza jej stronę internetową. Oznacza to, że firma może zaprezentować swoją ofertę szerszej grupie odbiorców.

Pozycjonowanie lokalne może przyczynić się do zwiększenia zainteresowania usługami lub produktami firmy. Oznacza to, że firma może zwiększyć swoje szanse na pozyskanie nowego klienta.

Pozycjonowanie lokalne może przyczynić się do zwiększenia przychodów firmy. Oznacza to, że firma może osiągnąć większe zyski dzięki pozyskaniu nowych klientów.

Podsumowując pozycjonowanie lokalne to skuteczny sposób na dotarcie do klientów, którzy szukają produktów lub usług w danej okolicy. Dzięki dobrze przemyślanej strategii pozycjonowania lokalnego firma może zwiększyć widoczność w wyszukiwarce, pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż.

Blog, czyli integralny element procesu pozycjonowania

Dlaczego blog jest ważny w procesie pozycjonowania?

Blog jest ważnym elementem każdej strategii marketingowej, zarówno w zakresie content marketingu, jak i pozycjonowania. Dzięki regularnie publikowanym treściom blogowym można zwiększyć widoczność strony w wyszukiwarce Google, a także budować relacje z potencjalnymi klientami i prowadzić do generowania leadów.

Jak blog wpływa na pozycjonowanie?

Blog wpływa na pozycjonowanie strony internetowej na kilka sposobów:

Jak prowadzić blog, aby poprawić pozycjonowanie?

Aby blog miał pozytywny wpływ na pozycjonowanie strony, należy pamiętać o następujących zasadach:

Podsumowując, blog jest ważnym elementem strategii pozycjonowania strony internetowej. Dzięki regularnemu publikowaniu wartościowych treści, blog może pomóc firmie zwiększyć widoczność w wyszukiwarkach, budować relacje z klientami, promować produkty i usługi oraz wygenerować ruch na stronie.

Synergia pozycjonowania i kampanii Google Ads

Dlaczego synergia pozycjonowania i Google Ads jest skutecznym rozwiązaniem?

W dzisiejszym świecie internet jest nieodłącznym elementem codziennego życia. To właśnie w sieci konsumenci szukają informacji o produktach i usługach, a także dokonują zakupów. Dlatego też dla firm, które chcą zwiększyć swoją widoczność w sieci i dotrzeć do nowych klientów, kluczowe jest prowadzenie skutecznych działań marketingowych w internecie.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na promocję strony internetowej jest połączenie działań SEO i Google Ads. Synergia tych dwóch kanałów pozwala na osiągnięcie wymiernych korzyści, takich jak:

W jaki sposób synergia pozycjonowania i Google Ads wpływa na widoczność strony internetowej?

Pozycjonowanie to proces, który ma na celu poprawienie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik, strona może znaleźć się na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania dla wybranych fraz kluczowych.

Reklama Google Ads to płatny sposób promowania strony internetowej w wyszukiwarce Google. Reklamy Google Ads są wyświetlane na górze wyników wyszukiwania, a ich koszt jest uzależniony od stawki, jaką przedsiębiorca jest skłonny zapłacić za kliknięcie.

Połączenie pozycjonowania i Google Ads pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów w zakresie widoczności strony internetowej. Dzięki pozycjonowaniu strona może znaleźć się na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania dla wybranych fraz kluczowych, a dzięki reklamom Google Ads można zwiększyć widoczność strony również dla fraz, dla których pozycjonowanie jest trudne lub czasochłonne.

Jak synergia pozycjonowania i Google Ads wpływa na ruch na stronie?

Reklama Google Ads to szybki sposób na zwiększenie ruchu na stronie internetowej. Dzięki reklamom Google Ads można dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, którzy mogą być zainteresowani ofertą firmy.

Pozycjonowanie to proces, który wymaga czasu i wysiłku. Jednak po osiągnięciu dobrych pozycji w wynikach wyszukiwania, strona może generować duży ruch organiczny.

Połączenie pozycjonowania i Google Ads pozwala na zwiększenie ruchu na stronie zarówno w krótkim, jak i długim terminie.

Jak synergia pozycjonowania i Google Ads wpływa na konwersję?

Konwersja to pożądana przez firmę czynność, którą podejmuje użytkownik po wejściu na stronę internetową. Może to być np. zakup produktu, zapisanie się do newslettera lub kontakt z firmą – telefoniczny, czy wysłanie formularza.

Reklama Google Ads to skuteczny sposób na zwiększenie konwersji. Dzięki reklamom Google Ads można dotrzeć do użytkowników, którzy są już zainteresowani produktami lub usługami firmy.

Pozycjonowanie to proces, który ma na celu poprawienie jakości strony internetowej. Dzięki pozycjonowaniu strona może zdobyć zaufanie użytkowników, co może przełożyć się na wzrost konwersji.

Połączenie pozycjonowania i Google Ads pozwala na zwiększenie konwersji dzięki połączeniu efektów szybkiego ruchu generowanego przez reklamy Google Ads oraz jakości strony internetowej, która jest wynikiem działań SEO.

Jak synergia pozycjonowania i Google Ads wpływa na koszty marketingu?

Reklama Google Ads to płatny sposób promowania strony internetowej. Jednak dzięki odpowiedniemu zarządzaniu kampaniami Google Ads, można zminimalizować koszty marketingu. Z kolei pozycjonowanie to proces, który wymaga czasu i wysiłku, ale po osiągnięciu dobrych pozycji w wynikach wyszukiwania, koszty pozycjonowania mogą być stosunkowo niskie. Połączenie pozycjonowania i Google Ads pozwala na zwiększenie skuteczności marketingu w internecie przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Podsumowując synergia pozycjonowania i Google Ads to skuteczne rozwiązanie, które pozwala na osiągnięcie wymiernych korzyści w zakresie widoczności strony internetowej, ruchu na stronie, konwersji i kosztów marketingu. Połączenie tych dwóch kanałów pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców, którzy mogą być zainteresowani ofertą firmy. Synergia pozycjonowania i Google Ads pozwala również na zwiększenie skuteczności marketingu w internecie przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Zamów bezpłatną analizę i wycenę

Pozycjonowanie

Wyślij nam adres swojej strony, a my poddamy ją kompleksowej analizie, która obejmuje widoczność w wynikach wyszukiwania, aktualny ruch na stronę, profil linków, porównanie do konkurencji i audyt techniczny.
 
Na podstawie wyników analizy zaproponujemy odpowiedni budżet, który pozwoli w perspektywie czasu osiągnąć satysfakcjonujące efekty, a więc zwiększoną widoczność w naturalnych wynikach wyszukiwania na coraz więcej fraz i wyższe pozycje – o wiele więcej fraz kluczowych w TOP 10, a tym samym wzrost ruchu, konwersji i sprzedaży. 

Kampania Google Ads i Facebook Ads

Jeśli jesteś zainteresowany kampaniami Google Ads i Facebook Ads zaznacz odpowiednie usługi, a my przygotujemy adekwatne propozycje pod tym kątem. 
 
Opisz swój biznes, określ swoje cele oraz na czym Ci zależy. Po analizie Twojej strony oraz branży zaproponujemy optymalne rozwiązanie, włącznie z propozycją budżetu potrzebnego na efektywne działania. Dobierzemy także optymalny rodzaj kampanii, która idealnie będzie pasowała do Twojego biznesu.
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko
Usługa
(więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności)

Oceń tekst

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów 79

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?